KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914123
nr 1391 4123
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsning, Kvistplockare. Signerad, numrerad 145/300. Motivet: 49x63, yttermått inklusive ram: 66x79 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
300 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:27:03
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius